Strážnická 20, 323 00 Plzeň, IČ: 49774930
tel.: 776842160, 608876699
E–mail: sc.marathon.plzen@seznam.cz nebo ing.sroubek@email.cz
21.07.2015 ::

Zlatá desítka Emila Zátopka 20.7.2015 : Vítězem osmého ročníku běžeckého závodu na 10 000 m ZLATÁ DESÍTKA EMILA ZÁTOPKA , který se uskutečnil v pondělí 20.července na atletickém stadionu ASK Slavia Praha , se stal Lukáš Pomezný ( Atletika Písek ) časem 34:07,5 min. , který tak obhájil své loňské vítězství . Na 2.místě doběhnul dvojnásobný vítěz celého seriálu Michal Kovář ( TJ Sokol Unhošť ) časem 35:32,1 min. a na 3.místě skončil Jaroslav Dražan ( ASK Slavia Praha ) časem 35:48,9 min.. V kategorii žen zvítězila Michaela Dimitriadu ( Sportovní chůze Praha ) časem 44:46,0 min. ( M.Dimitriadu je mistryní světa a Evropy v běhu na 24 hodin z roku 2012 v polských Katowicích , kde vytvořila nový český rekord výkonem 244 232 m !!! ) , na 2.místě doběhla Judita Dražanová ( KC Příbram ) časem 45:12,1 min . a na 3.místě skončila Jaroslava Pokorová ( SC MARATHON PLZEŇ ) časem 47:38,7 min... Raritou závodu byla účast Jiřího Soukupa , kterému bylo 30.června neuvěřitelných 88 let !! Výsledky ovlivnilo teplé počasí , i když oproti loňskému roku bylo o téměř 10°C méně - " jen " 28 až 29 °C a bylo zataženo . Ze 151 přihlášených se na start desítky postavilo 91 mužů , 1 dorostenec a 23 žen , což je velmi pěkná účast , vzhledem k tomu že se běželo v pondělí . V kategorii žactva se běhu na 1000 m zúčastnili jen 2 žáci a 2 žákyně . Podrobnější výsledky naleznete na www.cipovacasomira.cz , www.marathonplzen.cz a www.zlaty-tyden.cz . Vlastimil Šroubek manažer ZZT

Sponzored & hosted by: Ján Fačkovec